ZEUS3D All In One Printer


 
ZEUS3D All In One Printer
HEM 3D YAZICI ve HEM 3D TARAYICI
Dünyanın ilk ve tek hem 3D yazıcı, hem 3D tarayıcısı artık Türkiye’de sizlerle.
 
 

High-quality printouts from ZEUS (Scripted Vases 3D Model Source: http://www.thingiverse.com/thing:104694)

Bilgisayarlar ve televizyonlar gibi diğer tüketici elektronik cihazlarda olduğu gibi, bir 3B yazıcı satın almak, kutudan çıkarmak ve hemen kullanabilmek harika olmaz mı? 2D yazıcılar doğal olarak bir aygıta daha fazla işlev katacak şekilde geliştiğinde, üreticilere çok işlevli bir makine ile eksiksiz bir 3B baskı deneyimi kazandırmak için 3D yazdırma endüstrisinde devrim yaratmaya yöneldik. Son olarak, artık nesneleri uygun bir fiyata tek bir cihazdan tarayabilir, yazdırabilir, kopyalayabilir ve fakslayabilirsiniz.

5 yıllık çabanın sonucu nefes kesici. ZEUS, en çılgın hayallerinizi yerine getirmek için en fazla işlev, özellik ve varlığa sahip değildir aynı zamanda 3D yazdırma topluluğunun yapı, istihbarat, performans ve kullanıcı deneyimi ile eşleşen çarpıcı güzel bir üründür

 
Tasarım felsefemiz, herhangi bir ortamda güzel görüntülenebilir ve kullanılabilir bir ürün yaratmaktır. ZEUS çerçevesi, ay taşı beyazında toz boya ile kaplanmış alüminyum bir yapıdan, siyah anodize yan panellerle üretilmiştir. 7 inç dokunmatik ekran, makineye hoş bir “tüketici için hazır” görünüm sağlar.
 
Tüm 3 boyutlu modeller, plastik veya ahşap yerine CNC işlenmiş alüminyum (xyz-taşıyıcı, döner tabla) ile yapılır ve harici metal muhafaza son derece sağlam bir gövde sağlar. Makinenin yapısı baskıların kalitesini dramatik bir şekilde artırarak deformasyon ve ısınmaya engel olur.
 

ZEUS3D All In One Printer Özellikler:

Katman Çözünürlüğü: 100 mikron (daha hızlı baskılar için 200 ve 300 seçenek mevcuttur)

Tarama/Yazdırma Hacmi: 26cm x 18cm x 15cm

Malzeme uyumluluğu: PLA (1.75mm)
Bir Makine, Dört işlev (Tarama, Yazdırma, Kopyalama, Fakslama)

     Ekonomiklik: Bir platformu birden fazla amaçla kullanarak maliyet tasarrufu
     Alan verimliliği: Bilgisayardan / bilgisayardan kablo bağlantısı yok
     % 100 uyumluluk: Tarayıcı ve yazıcı ayarlanır ve kalibre edilir, böylece problemsiz birlikte çalışabilirler
     Esneklik: CAD programından, 3D tarayıcıdan veya çevrimiçi pazardan herhangi bir 3B modelini bastırın 

 

3B Faks ile Neyi Kastediyoruz?

3B Fakslamayı, “Sorunsuz Paylaşım” için uyguladık.

Sorunsuz Paylaşım: Bir yazıcıdan diğerine faks nesneleri; Alıcı yazıcı, yazıcı ayarlarını otomatik olarak yapar (manuel kurulum olmaz).

3B Fakslama, kullanıcıların bir çevrimiçi güvenlik bağlantısıyla bir ZEUS yazıcıdan diğerine nesne göndermesine olanak tanır. Kullanıcılar, makine yazdırmaya başlamadan önce dosyayı onaylama ve onaylamama seçeneğine sahiptir.

 

Tarama

HD kamera ve kaydırma lazeri, fiziksel nesneleri yazdırılabilir 3D modellere dönüştürür. En iyi dokuları ve bir nesnenin kenarlarını yakalamak için statik bir lazer sistemi üzerinde bir kaydırıcı lazer seçtik. Dönme dolabı yardımıyla ZEUS, nesneyi birden çok açıdan tarayabiliyor ve bunları otomatik olarak birbirine ekleyerek, hazır bir 3 boyutlu model oluşturablir.

 

Tek Dokunuşla Otomatik Kopyalama

Neden bir 3B kopyalama fonksiyonunu makinemize entegre etmeyi seçtik? Tam bir 3D makine sahibi olmanın (birlikte tarayıp yazdırmanın) en iyi kullanıcı deneyimini sağlayacağına inanıyoruz. Bu basit ve sezgisel kombinasyon, cihaz uyumluluğu sorunlarını çözecek ve daha da önemlisi, 3D tarama-yazdırma öğrenme eğrisini düşürecektir. Kopyalama düğmesine basmanız yeterlidir ve ZEUS otomatik olarak tüm kopyalama işlemini sizin için yapar.

 

7 inç Dokunmatik Ekran ve Kullanıcı Arabirimi

7 inçlik Dokunmatik Ekran ve Kullanıcı Arayüzü, dünyadaki tüm 3B yazıcılar için en güzel tasarlanmış dokunmatik deneyimi sunar. Bu özelliğin 3B üretimi sonsuza kadar değiştireceğine inanıyoruz, çünkü her şeyi daha kolay ve hızlı hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda herkesin istediği raflara hazır kaliteli bir ürün sunuyor. Oldukça basit UI, ZEUS’u tüm karmaşık teknolojiyi basit bir deneyim haline dönüştürmek için son derece sezgisel ve kullanıcı dostu hale getiriyor.

Otomatik Örgü Onarımı: Bir 3B modelin yazdırılabilir olabilmesi için deliksiz, su geçirmez olması gerekir. Gelişmiş yazılımımız eksik nokta bulutu verilerini otomatik olarak doldurur ve kırık kafesin onarımı ile sıkıntılı ve zaman alıcı bir manuel düzeltme adımı ortadan kaldırır.

Yapay Zeka ve Otomasyon

Oto-Yatay Tesviye: 3D baskıda en yaygın başarısızlık pürüzlü yüzeylerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple oto yatağı tesviye sistemini makinemize entegre ettik. Pürüzlü yüzeyleri algılayan ve buna göre otomatik dengelenen akıllı bir yazılım programı geliştirdik.